BSNODS Global Oyuncu Oluyor

Haberler - 18 Ekim 2014, Cumartesi

FaselisMerkezini Hollanda’ya taşıyan ve uluslararası pazarlarda yerel iş ortaklıkları ile büyüyecek olan Faselis, yeni sürümü ile de PR ajansları ile medya mensupları arasındaki iletişimi kökten değiştirmeye hazırlanıyor.

Türkiye PR Endüstrisi’nin son yıllardaki en inovatif çözümlerinden olan BSNODS’in yeni sürümü, global bir oyuncu olmak için belirlediği yol haritası ve uluslararası pazarlarda kullanılacak yeni markası “Faselis”, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom’un katılımıyla Hollanda Konsolosluğu Sarayı’nda yapılan ve Türkiye iletişim endüstrisinin önde gelen yöneticilerinin katıldığı bir kokteylde tanıtıldı.

Faselis’in sadece bir medya datası ve basın bülteni dağıtımı olmaktan çıkarak iletişim sektörü için tüm iş süreçlerini yönetebilecekleri “Medya ve Müşteri İlişkileri Platformu” olduğunu belirten Faselis B.V. CEO’su Aydın Sün, global bir oyuncu olmak için PR pazarı güçlü olan tüm ülkelerde yerel iş ortaklarıyla çalışacaklarını söyledi.
Globalleşme stratejileri için merkez olarak Hollanda’yı seçtiklerini belirten Sün, uluslararası pazarlarda büyüme stratejilerini “Hollanda’da kurduğumuz Faselis B.V. firması faaliyet göstereceğimiz pazarlardaki tüm iş ortaklarımızın yönetiminden sorumlu olacak. Hollanda ve ABD gibi belirlediğimiz birkaç ülkede ise o ülkedeki ajanslara hizmet verecek operasyonel firmalar kuracağız. Türkiye’deki Bilgi odası gibi bu firmalar da Faselis B.V.’nin alt şirketi olarak faaliyet gösterecekler”.

Faselis ile e-posta, gazetecilerin tek yazılı haber alma kaynağı olmaktan çıkıyor. Bilgisayarlarına kuracakları ufak bir yazılım sayesinde Faselis platformu üzerinden gönderilen tüm basın bültenlerini kolaylıkla takip edebilecekler. Markalarla iletişim kurmak istediklerinde iletişim kurmak istedikleri markanın hangi ajanstan hizmet aldığını, müşteri temsilcisinin kim olduğunu görüp isterlerse o kişiyle anlık mesajlaşma başlatabilecekler.
İletişim ajansı çalışanları ise eskiden olduğu gibi medya ve medya çalışanları ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilmenin yanı sıra müşterileri ile ilgili her türlü doküman ve iş sürecini Faselis Müşteri Yönetim Modülü’nü kullanarak yönetebiliyorlar.

Faselis mobil uygulaması ise kullanıcıların medya veri tabanına ve raporlara her yerden ulaşabilmelerinin yanı sıra gazeteciler ve ekip arkadaşları ile anlık mesajlaşma yapabilmelerini sağlıyor.
Faselis’i Türkiye’de 160’ın üzerinde iletişim ajansı ve medya ilişkilerini kendi bünyesinde yürüten 70’in üzerinde kurumsal firma kullanıyor. 1200’ün üzerinde markanın basın bülten ve davetleri Faselis platformu üzerinden iletiliyor. 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.