BİLGİ'li öğrencilere AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması'ndan iki ödül

Haberler - 20 Temmuz 2012, Cuma

BilgiAvrupa Birliği Bakanlığı himayesinde bu yıl ikinci kez “AB’yi anlatın, anlattıklarınız gidip görün” başlığıyla düzenlenen ''AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması'' sonuçlandı.
 
Geçen yıl sadece İstanbul’daki üniversitelere açılan ancak bu Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin katılabildiği yarışmaya 23 ildeki 45 üniversiteden 4 kategoride toplam 250 proje sunuldu.
Öğrenci çalışmaları önce akademisyenlerden oluşan ön jüri tarafından ilk elemeye alındı, ardından Reklam ve İletişim sektörünün duayenlerinin temsil edildiği bir kurul ve Bakanlık tarafından değerlendirildi.
AB Bakanlığının Ortaköy’deki ofisinde yapılan ödül töreninde ''İnternet ve sosyal medya uygulamaları'' kategorisinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden Sena Hayta ve Duygu Atçeken'in ''Turkey İnside'' projesi üçüncü oldu.
''Basın ve açık hava reklamı'' kategorisinde ise ikinciliğe İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden Merve Ertan ve Merve Aykaç'ın ''Disparity'' adlı projesi değer görüldü.
Yarışmadan iki ödülle dönen İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri bu başarıları ile Kopenhag ve Brüksel gezilerini kazanmış oldular. 

Ece Özden

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.