BBC Earth'ten Mavi Gezegen'in Gizemli Sularına Dönüş

Haberler - 4 Ağustos 2019, Pazar

4567890Mavi Gezegen'e Dönüş (Blue Planet Revisited), dünyanın her köşesindeki deniz yaşamını ekranlara getiriyor. Belgesel, yaşam döngüsünün önemli bir parçası olan üreme mevsimi yaklaşırken balinaları ve yavrularını, kaplumbağaları ve yumurtadan yeni çıkan yavrularının yanı sıra bilinmezliklerle dolu okyanuslarımızı en iyi tanıyan bilim adamlarını ile takip ediyor. Okyanusların mavi derinliklerine dalan seri, etkileyici bir görsel şölen sunarken, izleyenlerde derin bir içgörü yaratıyor.

Büyük Set Resifi'nin sularaltı şafağı korusu, 600 çeşit mercan türüne ve 1500'den fazla balık türüne ev sahipliği yaparken, Bahamalar'da köpekbalıkları inanılmaz yaşamları ile dikkat çekiyor. Belgeselde, 2019'da bir hafta boyunca yayınlanan Blue Planet Live'ın en iyi görüntülerinden bazılarını kullanarak, denizi inceleyen uzmanların da yardımıyla, okyanuslarımızın geleceğinin görüntüsünü oluşturmak için kanıtlar toplanıyor.

34567890

Dünyanın geleceği için endişelenen herkesin nefesini tutarak izleyeceği seri, artan plastik kirliliğin, balık stoklamasının devam etmesinin yanı sıra tekne trafiğinin yarattığı sorunları da çarpıcı bir şekilde aktarıyor.

Mavi Gezegen'e Dönüş, 8 Ağustos Perşembe'den itibaren saat 22:00'de izleyici ile buluşuyor. Belgeselin diğer bölümleri Türkiye'de Digitürk ve D-Smart platformlarında BBC Earth'te izlenebiliyor.

4567890
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.