Anjelika Akbar TİKAV İçin Elazığ'da!

Basın Bültenleri - 26 Nisan 2010, Pazartesi
Anjelika Akbar; “Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) 11. Yıl Kutlamaları” kapsamında gerçekleştirilen “İçimdeki Türkiyem” konser dizisi için bu kez Elazığ’da! İlki Şubat ayında Ankara’da, ikincisi Mart ayında İstanbul’da ve üçüncüsü Nisan ayında Van’da, özel davetlilerin katılımıyla düzenlenen konserler dizisi; Elazığ’ın ardından, Haziran ayında Eskişehir ile son bulacak.
 
Ünlü besteci ve piyano virtüözü Anjelika Akbar’ın;TİKAV’ın 11. Yıl Kutlamaları çerçevesinde 5 ilde gerçekleştirilmesi planlanan konser dizisi 4. il Elazığ ile devam ediyor. Akbar konserlerde; Türkiye’deki izlenimlerini aktardığı “İçimdeki Türkiyem” projesini müzik severlere sunuyor.
 
TİKAV’dan bu yıl mezun olacak 9 öğrencinin, vakfın kendilerine kattıklarını kendi cümleleriyle anlattıkları konserlerde; davetlilere ayrıca öğrencilerin ünlü rap sanatçısı Ege Çubukçu ile gerçekleştirdikleri rap klibi formatındaki tanıtım filmi de gösteriliyor. Sanatçıyla stüdyoya girerek şarkıya eşlik eden öğrencilerin, müzik klibi kalitesinde çekilen filmde rol almalarıyla oluşturulan “TİKAV Tanıtım Filmi”; özellikle üniversite öğrencilerine, TİKAV’a gönül verenlere ve vakfı desteklemek isteyenlere hitap ediyor. Ege Çubukçu’nun TİKAV için hazırlayarak seslendirdiği bir metinle başlayan klip, sanatçının TİKAV’a duyduğu güçlü duyguları da yansıtmasıyla izleyenleri etkiliyor.
 
1999 yılında Şafak Akınve Hamdi Akın tarafından kurulanTİKAV; üniversite öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak gençleri geleceğin lideri olmaya hazırlıyor. TİKAV; öğrencilere fırsat eşitliği yaratmak amacıyla, 4 yıl boyunca Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen “Bireysel Gelişim Programı” adlı eğitim programını uyguluyor. Program ile öğrencilerin; kendine güvenen, donanımlı, hoşgörülü, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, sürekli öğrenmeye ve gelişime açık, yeteneklerinin farkında  ve yeteneklerini kullanabilen bireyler olmaları hedefleniyor.
 
İlk olarak Van ve Elazığ’daki üniversite öğrencilerine uygulamaya başladığı eğitimi, sonraki yıllarda Ankara ve Eskişehir’deki öğrencilere uygulayan TİKAV, 11. yılında ise; Elazığ ve Van’daki üniversitelerin yanı sıra Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Diyarbakır ve Erzurum’daki öğrencilere de ulaşmayı amaçlıyor.
 
 
Bilgi için: Filiz Demiral
Tel: 0 531 860 51 17         
http://www.tikav.org.tr
 
bkz.
Banu K. Zeytinoğlu İletişim
Özlem DEMİRKIRAN
ozlemd@bkziletisim.com

0 212 281 12 00

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.