Anadolu'nun şifa kaynağı gilaburu, Gülsan ile sofralarda...

Basın Bültenleri - 11 Ekim 2010, Pazartesi

Halk arasında sağlık iksiri olarak da tanımlanan gilaburu, Gülsan farkıyla sağlıklı sofraların vazgeçilmezi olmayı sürdürüyor... 
 
Çok nadir bulunan ve halk arasında böbrek doktoru olarak bilinen gilaburu, Gülsan kalitesiyle sağlıklı sofraların baş tacı olmaya devam ediyor. Orta Anadolu’nun belirli bölgelerinde yetişen, tadı mayhoş, kırmızı renkli, sağlık iksiri olarak da tanımlanan gilaburu bitkisinin nektarını sevenleriyle buluşturan Gülsan, hijyenik koşullarda ve ileri üretim teknikleriyle Meysu tesislerinde ürettiği bu ürünü tüketicilere şekerli ve şeker ilavesiz olarak iki ayrı seçenekte sunuyor.
 
Gilaburu nektarını 200 cc ve 1000 cc şişeli ambalajlarda farklı bir lezzet ve sağlık iksiri olarak tüketicisiyle tanıştıran Gülsan, geniş ürün yelpazesi ile sofraların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.
 
Yüzyıllardır halk arasında kullanılan gilaburu bitkisi, özellikle böbrek hastalıklarının tedavisinde ve böbrek taşının düşürülmesinde yaygın olarak kullanılıyor. Astım, romatizma, yüksek tansiyon, sara nöbetleri, kabakulak, doğum sonrası spazmlar, uyku bozukluğu, sinir hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan gilaburu, safra kesesi ve bazı karaciğer hastalıkları ile prostat rahatsızlığına da iyi geliyor. Gilaburu bitkisinin bazı kanser tümörlerini azaltmadaki olumlu etkisi ile ilgili olarak halen Amerika’da Harward Medicine School’un araştırması sürüyor.
 
Gül Yiğit
DORET HABİB
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.