Anadolu Üniversitesi İletişim Bölümüne Yeni Ad

Köşe Yazısı - 1 Eylül 2011, Perşembe
Editöre Not: Kaan Öztamur
Anadolu Üniversitesi
İlk kez 1982 yılında eğitim vermeye başlayan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi ''Eğitim İletişimi ve Planlaması'' bölümü 2002-2003 akademik yılında ''İletişim Bölümü" adı ile öğrenci almaya başlamış ve 2011 yılı itibariyle de bölümün adı ''İletişim Tasarımı ve Yönetimi'' olmuştur. Her açıdan son derece mantıklı bir karar bu köklü değişiklik...

Kendi adıma söylemem gerekirse, birinin size okuduğunuz bölümü sorduğunda, ''İletişim'' cevabını verdiğinizde, tekrar ''İletişim de bölümün ne?" gibi sorulara maruz kalabiliyordunuz. Şimdi ise İletişim Tasarımı ve Yönetimi ile çok daha sınırları belli ve fakülte adı ile birbirine karışmayan bir bölüm ortaya çıktı.
Aldığımız bilgiler dahilinde fakültenin eğitim sistemi ve ders içeriklerinde herhangi bir değişiklik olmayacağını söyleyebiliriz. Yüksek Öğretim Kurulu Kararı ile İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü adını aldıktan sonra İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümünde, İletişim Tasarımı Anabilim Dalı, İletişim Yönetimi Anabilim Dalı ve İletişim Teknolojileri Anabilim dalı olmak üzere üç anabilim dalı yer almaktadır.

Tüm Anadolu'lu İletişimcilere hayırlı olması dileğiyle...

Kaan Öztamur
kaan@halklailiskiler.com.tr

5176 kez okunmuş Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.