Altın Pusula'lar Sahipleriyle Buluştu

Haberler - 4 Haziran 2014, Çarşamba

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene on üçüncüsü gerçekleştirilen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ni kazanan proje ve kuruluşlar, 3 Haziran Salı akşamı, Radisson Blu Hotel Şişli’de gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.
Ödül töreni, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Simona Marinescu başta olmak üzere, milletvekilleri, belediye başkanları, jüri üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, halkla ilişkiler profesyonelleri, medya mensupları, akademisyenler ve genç iletişimcilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.
Cengiz Turhan - Oya Unlu Kizil -  Fugen Toksu - Gizem Kececi - Gonca Karakas - Oksan Atilla Sanon 
TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Fügen Toksü açılış konuşmasında şunları söyledi; “Bu yıl da Altın Pusula’da birbirinde değerli projeler yarıştı. Dileğimiz, kamu ve özel sektörde gerçekleştirilen bütün iletişim projelerinin katılacağı yarışmalara ulaşabilmek.” Ayrıca, Halkla ilişkilerin bir yönetim bilimi olduğuna değinen Toksü; “Yöneticilerin, yönetim politikalarına ve kararlarına iletişim bakış açısını yerleştirmeleri, kurumların geleceği ve sistemli çalışmaları için gerekli” dedi. Bu süreçte yöneticilerin en büyük yardımcısının iletişim yöneticileri ve danışmanlarının olacağını da sözlerine ekledi.
 
13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 13 ana 10 alt kategoride toplam 113 proje başvuruda bulundu, 25 proje ödüllendirildi. Ayrıca, Altın Pusula’da bu yıldan itibaren, Betûl Mardin - Prof. Dr. Alâeddin Asna “Altın Baget Yönetici Ödülü” verilmeye başlandı.
 
Bu kapsamda; Gazeteci Foto Muhabiri Ara Güler, Profilo Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Jak Kamhi, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) ile Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Kurucusu Merhum Nejat Eczacıbaşı, Dünya Gazetesi Kurucusu Merhum Nezih Demirkent, Sabancı Holding Kurucusu Merhum Sakıp Sabancı, Koç Holding Kurucusu Merhum Vehbi Koç bu ödüle layık görüldü.
  
13. Altın Pusula Ödülünü kazanan kuruluşlar, projeleri ve halkla ilişkiler ajansları şöyle;               
  
UNDP ÖZEL ÖDÜLÜ
ENERJIMIZI HAREKETE GEÇIRIYORUZ  
YEŞILIRMAK ELEKTRIK DAĞITIM A.Ş. / SU CSR
 
BÜYÜK ÖDÜL          
TOPLUMSAL DUYARLILIK MERKEZI
GAZİANTEP ÜNIVERSITESI / MARK&MARK İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI
 
 
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ 
DENİZTV
DENİZBANK DENİZTV
 
SABANCI VAKFI / ÇOCUK EVLİLİKLERİNE BERABER SON VEREBİLİRİZ: ÜLKELERDEN ÖRNEKLER ÇALIŞTAYI   
HACI ÖMER SABANCI VAKFI / GRUP 7 İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI A.Ş
 
ZEYTIN AĞAÇLARININ TAŞINMASI
SOCAR TÜRKIYE ENERJI A.Ş.    
 
KURUMSAL İLETİŞİM
SHELL 90. YIL ETKİNLİKLERİ       
SHELL TÜRKİYE / ZARAKOL İLETİŞİM
 
KURUM İÇİ İLETİŞİMEZBERBOZAN ALEMİNE YOLCULUK
BOYNER HOLDİNG
 
PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE BÜTÜNLEŞİK PAZARLAMA
ÜLKER ALBENİ – AL SAHNELERE TAŞI BENİ      
YILDIZ HOLDING                                      
 
ETKİNLİK YÖNETİMİ
YANDEX NAVİGASYON LANSMANI 
YANDEX TÜRKİYE / CONCEPT CENTRAL
 
KURUMSAL SORUMLULUK / ÇEVRE
DİKKUYRUK’U KORUYORUZ
YEŞİLIRMAK ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. / SU CSR
 
KURUMSAL SORUMLULUK  / EĞİTİM
TURUNCU DAMLA    
ING BANK / DESİBEL AJANS
 
KURUMSAL SORUMLULUK / KÜLTÜR & SANAT
TÜRK KLASİKLERİ YENIDEN        
GROUPAMA / HILL + KNOWLTON STRATEGIES
KURUMSAL SORUMLULUK / SAĞLIK“10 ŞEKER YÖNETMEN ARANIYOR”
LILLY İLAÇ / BE WONK PRODUCTION HOUSE
 
KURUMSAL SORUMLULUK /DİĞER
PEUGEOT İLE ENGELSİZ YAŞAM    
PEUGEOT OTOMOTİV PAZARLAMA A.Ş. / TOKSÜ & CHASE HALKLA İLİŞKİLER
 
DİJİTAL VE SOSYAL MEDYA İLETİŞİMİ
BOSCH’TA 5 DAKİKA STAJ UYGULAMASI 
BOSCH TÜRKIYE
 
KAMU KURULUŞLARI
TOPLUM KALKINMASINDA GÖNÜL ELÇİLERİ
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI
 
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
HAYAT VER SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ      
ORGAN NAKLİ BİLİNÇLENDİRME PLATFORMU / MEMORIAL SAĞLIK GRUBU
 
SPONSORLUK İLETİŞİMİ / KÜLTÜR & SANAT
PANAROMİK KARPAZ
WORKS / PR ISLAND
 
MEDYA İLİŞKİLERİ
VESTEL - MEGA FABRİKALAR BELGESELİ
VESTEL TİCARET A.Ş. / GRUP 7 İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI
 
KATEGORİ DIŞI PROJELER
ERİŞİLEBİLİR TURİZM, ENGELSİZ İSTANBUL
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
 
GENÇ İLETİŞİMCİLER
 
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ      SoLoMoN ETKİSİ
BARTIN ÜNİVERSİTESİ                       HOP DEDİK MEDYA!
EGE ÜNİVERSİTESİ                            BEN İNSANIM HAKLARIMLA VARIM          
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ    HAKLARINI BİLMEK, HAKKIN!                   
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ    12!      

Altın Pusula Seçici Kurul Üyeleri şu isimlerden oluştu;

13. Altın Pusula Seçici Kurul Başkanı ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, Habertürk TV Program Yapımcısı Balçiçek İlter, KİD-Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TAV Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül, İDA-İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Tribeca İletişim Danışmanlık Genel Müdürü A. Cem İlhan, AK Parti, Ar-Ge Başkan Yardımcısı ve 24. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, ÇYDD-Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kurumsal Gelişim ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Gül Tekalpan, IPRA - Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Stage İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı Dr. Zehra Güngör, CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa, Oger Telekom Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erem Demircan, UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İletişim Koordinatörü Faik Uyanık, TÜHİD - Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fügen Toksü, Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Gizem Keçeci, Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, TOBB Medya ve İletişim Meclisi Başkanı ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İstanbul Ofisi Yöneticisi Hansın Doğan, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön, Zayed Üniversitesi, İletişim ve Medya Bilimleri Fakültesi, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri Prof. Dr. Serra Görpe, TGC-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar, THY-Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Zeki Çukur.

13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri Genç İletişimciler Kategorisi Seçici Kurul Başkanı Benchmark Ajans Başkanı Fadile Paksoy, IPTV Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Ünaldı, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuğçe Gürel Boran, Effect Halkla İlişkiler Ajans Başkanı Gonca Karakaş, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat, Project House Kurucu Ortağı Serhat Akkılıç.

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.