Alkalife, artık Türkiye'de!

Basın Bültenleri - 8 Mart 2010, Pazartesi
 
Kandaki pH dengesini koruyarak, vücudun asiditeye karşı korunmasına destek olan Alkalife Damla, Türkiye’de Mart ayından itibaren www.alkalife.com.trüzerinden sunulmaya başlandı. İçme suyuna katılarak kullanılan Alkalife Damla özellikle; obezite, kalp ve damar rahatsızlıkları, diyabet, kemik erimesi, böbrek rahatsızlıkları ve kabızlık gibi kronik pek çok rahatsızlığın önüne geçilmesine yardımcı oluyor.
 
Günümüzde, hızlı ve sağlıksız beslenme kültürünün yanında yoğun iş stresi ve çevre kirliliği gibi etkenler, erken yaşlardan itibaren pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalınmasına neden oluyor. Bu durumun önüne geçmek için başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere özellikle gelişmiş ülkelerde, alkali mineraller açısından zengin, doğal gıdalarla beslenmeyi temel alan  “Alkali Yaşam”  modeli uygulanmaya çalışılıyor. Ancak bir yandan kent yaşamının getirdiği olumsuz etkiler, diğer yandan düzenli sebze diyetinin zorluğu nedeniyle, Alkali Yaşam sürecinde, Alkalife Damla gibi vücudun alkali özelliğini korumaya katkı sağlayan bazı destek ürünlerden yardım alınıyor.
 
Alkalife Damla, sudaki pH değerini yükselterek, vücudun asiditeye karşı korumasına destek oluyor
 
Uzmanlar, birçok hastalığın başlangıç nedenini; vücuttan atılamayıp ana organlar etrafında biriken asidik atıkların, bu organlar çevresinde başlattığı hücre dejenarasyonu olarak gösteriyor. Dolayısıyla, hastalıkların önüne geçebilmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için vücutta biriken asidik atıkların vücuttan atılması veya nötralize edilmesi gerekiyor.
 
Yapılan araştırmalara göre alkali mineraller, vücudun ideal pH dengesini koruyarak asidik atıkların birikmesine engel oluyor ve bu atıkların çözülerek vücuttan atılmasını sağlıyor. İnsan vücudu, sahip olması gereken alkali özelliği, başta sebze ve meyveler olmak üzere alkali mineraller bakımından zengin gıdalarla beslenilerek sağlıyor. Ancak, günümüzün yaşam koşulları içinde sebze ağırlıklı beslenmenin zorluğu, maruz kalınan aşırı stres ve çevre kirliliği gibi nedenlerden  ötürü insan vücudu ihtiyacı olan alkali mineralleri doğal yoldan yeteri kadar karşılayamıyor. Bu yüzden uzmanlar, asidik & alkali dengesini kurmaya ve alkali miktarını artırmaya yönelik bir takım destek ürünleri öneriyor. Alkalife Damla da her gün düzenli olarak kullanıldığında, vücudun pH dengesini sabit tutmaya ve asidik atıkların zararlı etkilerinden korunmaya yardımcı oluyor. Alkalife Damla, bir bardak içme suyuna üç damla katılarak kullanılıyor. Günde 4-5 bardak Alkali su içildiğinde vücudun ihtiyacı olan miktar karşılanmış oluyor.
 
FDA  tarafından verilmiş ‘’Serbest Satış Sertifikası’’na sahip ve T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan onaylı Alkalife Damla ile ilgili detaylı bilgi için (0216) 444 0 477  numaralı telefonu arayabilir veya www alkalife.com.tradresini ziyaret edebilirsiniz.  
Alkalife Damla Hakkında :
 
Alkalife Damla, Koreli bir mühendis ve bilim adamı olan Sang Whang’ın bulup geliştirdiği patentli bir üründür. Türkiye yetkili mümessili Vega Dış Ticaret tarafından ABD’den ithal edilen Alkalife Damla; Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra aralarında Kanada, Avustralya, Çin, İngiltere, İspanya, Hollanda, Belçika ve Norveç’in de bulunduğu 30’u aşkın ülkede kullanılmaktadır. Herhangi bir tedavi edici özelliği olmadığı gibi hiçbir yan etkisi de bulunmayan ürün, kanın ideal pH dengesini korumaya ve bunun sonucu vücudun kendi alkali dengesini sağlamasına yardımcı oluyor.  
 
 
Detaylı Bilgi İçin:
 
Mass İletişim Danışmanlığı
Kemal Arslan/ kemalarslan@massiletisim.com
Tel&Faks: (0212) 621 41 96
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.