AND 1, On İletişim Portföyünde...

Haberler - 2 Şubat 2010, Salı

Kurumlara ve markalara; Pazarlama İletişimi, Spor İletişimi ve Etkinlik Yönetimi konularında hizmet veren ON İletişim, müşteri portföyüne spor ve sokak giyim markası AND 1'i ekledi.

1993 yılında basketbol tutkunu üç Amerikalı genç; Seth Berger, Jay Coen Gilbert ve Tom Austin’in Pensilvanya Üniversitesi’nden mezuniyet projesi olarak kurdukları dünyanın ilk basketbol malzemeleri markası AND 1, ismini bir basketbol deyiminden alıyor.

AND 1Atış halindeyken basketle sonuçlanan faulden sonra kazanılan tek atış için kullanılan “and 1” deyimi, basketbolu niş bir alan olarak belirleyen markanın adı oluyor.
Basketbola odaklanması ile ayakkabılarda kullanılan üstün teknolojik özellikleri ile NBA oyuncularından Monta Ellis (Golden State Warriors) Steve Blake (Portland Trailblazers) James Jones (Miami Heat) ve dünyaca ünlü basketbol yıldızı Carlos Arroyo gibi oyuncuların tercih ettiği marka olma başarısını gösteren AND 1, uluslar arası yayılımını lokal distribütörler kanalıyla sağlıyor.
2001 yılında Türkiye’de düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Avrupa 2.si olan Basketbol Milli Takımı’na sponsor olarak Türkiye pazarına giren AND 1, ANDY Spor distribütörlüğünde Türk sporseverlerle buluşuyor.

Türkiye’de Efes Pilsen Basketbol Takımı’nın 4 sezondur sponsoru olan AND 1, Cevahir ve Capacity mağazalarının yanı sıra Türkiye genelindeki AND 1 yetkili satış noktalarında da satışa sunuluyor.

İpek Özgüden
ON İletişim
www.oniletisim.com
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.