81 şehirde 40.000 şefe ulaştı

Haberler - 28 Aralık 2018, Cuma

54654654Unilever Food Solutions’ın, şeflerin gıda güvenliği alanındaki beklentilerini karşılamak amacıyla Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle yürüttüğü ‘Güvenilir Eller’ online gıda güvenliği eğitimi, Türkiye’nin 81 şehrinde 40 bini aşkın şefe ulaşmayı başardı.

Türkiye genelinde her boyuttaki işletmeye gıda güvenliği bilincini aşılamayı amaçlayan proje kapsamında guvenilireller.com’a kayıt olan öğrenci sayısı, Aralık 2018 itibarıyla 40.167 olarak açıklandı. Online eğitimleri başarıyla tamamlayan 28 bin şef ise ismine özel Türkiye Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifika almaya hak kazandı.

En yoğun başvuru yapılan ilk 3 şehir

Türkiye’nin ilk ve tek online Gıda Güvenliği Eğitim Programı olarak 2016 yılında hayata geçirilen projede bugüne kadar en fazla kayıt alınan şehirler sırasıyla İstanbul (10.160 şef), Ankara (4.260) ve Antalya (4.184) oldu.

878976452

Şefler kadar mutfak ekipleri ve gastronomi öğrencilerinin de ilgi gösterdiği programda, sektör temsilcilerinin de desteğiyle ulaşılan kişi sayısını artırmak için işbirlikleri ve çalışmalar devam ediyor. Projeye destek veren Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası, Alanya Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği, Altınkepçe Turizm ve Aşçılar Derneği, Alanya Yiyecek ve İçecek Yöneticileri Derneği, KKTC Lefkoşa Türk Belediyesi için üretilen özel kodlarla üyelerin ve öğrencilerin eğitim programına katılmaları sağlandı.
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.