7. Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı başlıyor...

Haberler - 31 Ocak 2017, Salı

büyemTürkiye’deki IAB Avrupa onaylı ilk ve tek Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programının 7.si, IAB Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile 25 Şubat’ta başlıyor.

IAB Türkiye’nin dijital sektördeki insan kaynağı açığının giderilmesine katkı sağlamak amacıyla tasarladığı ve 2012 yılından bu yana altı kez düzenlenen “Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı” Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile yedinci kez gerçekleştirilecek.  25 Şubat – 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında, 12 hafta boyunca sürecek olan program Türkiye’deki IAB Avrupa onaylı ilk ve tek sertifika programı olma özelliğini taşıyor.

İçeriği sektördeki yenilikler ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak hazırlanan ve bu yılki kampanyası Publicis Yorum tarafından “Dijitale de bekleriz” başlığıyla tasarlanan Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı, dijitali işine entegre etmek veya kariyerine bu alanda devam etmek isteyen sektör profesyonelleriyle yeni mezunları hedefliyor. Bugüne kadar 141 mezun veren programda katılımcılar, alanında uzman sektör profesyonelleri ve akademisyenlerden eğitim alıyor, ayrıca networking imkanı buluyor.

SEKTÖRE TAZE KAN YETİŞTİRİLİYOR…
Konvansiyonel aklın dijitale dönüştürülmesine yönelik olarak oryantasyon mantığında hazırlanan ve 2017 bahar döneminde yedinci kez düzenlenecek program ile endüstriye hakim olan temel kavramların öğretilmesi hedefleniyor. Bu bağlamda dijital dünya, display reklamcılıktan sosyal medyaya, içerik pazarlaması ve native reklamlardan online videoya, oyuniçi reklamlardan arama motoru reklamcılığı ve performans pazarlamasına, programatikten veri analizine, e-posta pazarlamasından mobile kadar geniş bir kapsamda ele alınıyor.
25 Şubat – 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında toplam 12 hafta ve 72 saat sürecek olan programın dersleri, her Cumartesi Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü İdari Bilimler Binası’nda, 9.30 – 16.30 saatleri arasında yapılacak. Katılımcılar tüm konuları ilk hafta alacakları brief ışığında dinleyecek ve programın bitişinde, edindikleri bilgileri brief doğrultusunda hazırlayacakları projeyle pekiştirecekler.
Katılım bedeli 3.750 TL+KDV (%8) olan programda IAB üyelerine ve Boğaziçi Üniversitesi mezunlarına % 15, aynı kuruluştan katılan 4 kişi ve üzeri katılımda ise  %20 indirim sağlanacak. Ayrıca katılımcılar 9 aya varan taksitli ödeme imkânlarından da yararlanabilecek.

 
Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt için: http://www.iabdijitalpazarlamailetisimi.org/  
IAB Türkiye: 0212 245 44 96 / info@iabturkiye.org                                                                                       BÜYEM: 0212 257 31 27-28 / buyem@boun.edu.tr

IAB Türkiye
45 ülkede faaliyet gösteren IAB (Interactive Advertising Bureau), tüm dünyada dijital reklamcılığın gelişmesi için çalışmaktadır. Merkezi Amerika'da bulunan IAB'nin, Avrupa'daki ülke bazlı örgütlenmesi IAB Europe tarafından koordine edilmektedir. 2007 yılı Ekim'inde 23 katılımcıyla platform olarak kurulan ve 2011 Temmuz'unda dernekleşen IAB Türkiye, reklamveren - ajans - medya üçlüsünün aynı çatı altında temsil edildiği tek meslek örgütüdür. Kuruluş amacı endüstrinin bir bütün olarak, sağlıklı biçimde gelişmesine destek vermektir. IAB Türkiye bu hedef doğrultusunda eğitimden ölçümlemeye, endüstriyel standartların oluşturulmasından yarışmalara kadar pek çok alanda faaliyet göstermektedir.
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), Üniversitemizin lisans ve lisansüstü eğitim programları dışında toplum hizmetine sunulan eğitim programları ile eğitim danışmanlığı ve sınav uygulamalarının hazırlanması, yürütülmesi ve koordinasyonunu sağlayan birimidir. BÜYEM; bireyler, kurumlar ve toplum için yüksek değer teşkil eden eğitim faaliyetleri sunmayı, eğitimlerinde çağın gerekleriyle toplumun ihtiyaç ve koşullarını bütünleştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, teori ile uygulamayı birleştirerek katılımcılara yaşama geçirilebilir bilgi ve beceri kazandırmayı, uzman olduğu alanlarda hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Bütün faaliyetlerinde, üniversitenin etik kurallarına bağlı kalmayı ve tüm çalışmalarında Boğaziçi Üniversitesi kalite ve standartlarını korumayı ilke edinmiştir.
BÜYEM, ülkemizin nitelikli insan gücüne katkı sağlayacak, her yaştan ve meslek grubundan kişilerin yararlanabileceği “açık eğitimler” ve “kurumlara özel” başlıkları altında eğitimler düzenlemektedir. Merkezimiz bünyesinde ayrıca, üniversitemiz öğretim elemanları ve konunun uzmanlarınca, kurumlara eğitim danışmanlığı ve sınav uygulamaları hizmeti de verilmektedir.

Meltem Okatan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.