3. Sosyal Medya Zirvesi gerçekleşti...

Haberler - 2 Mayıs 2015, Cumartesi

SMZGeçtiğimiz günlerde üçüncüsü düzenlenen Sosyal Medya Zirvesi konuşmacıları ve içeriğiyle büyük ilgi gördü. Açılışını Moof Dijital Pazarlama Ajansı Kurucusu Yasin Kaplan ve Littera Ajans Kurucu Ortağı Tuba Tırın’ıngerçekleştirdiği etkinlikte, altı oturum ve iki panel gerçekleşti. İlk oturum Yalçın Arı ile başladı.

En çok ilgi gören oturumlardan biri Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Ercüment Büyükşenerin oturumu oldu. ‘Nedir bu sosyal medya?’ sorusuna değinen Ercüment Büyükşener; sosyal medyanın ne olduğunun yanı sıra ne olmadığının da altını çizerek, dikkat edilmesi gereken noktalara değindi.
 
Gazeteci Deniz Ergürel,  bizi dört duvar arasına hapseden eski habercilik anlayışının değişim ve dönüşümünü paylaştı ve hemen ardından,‘Sosyal Medya’nın Sosyolojisi’ sunumu ile akademik bilgisini sosyal medya ile harmanlayan Başak Temel, sosyal medyanın ve sosyolojinin birbirini ne denli etkileyip dönüştürdüğünün örneklerini paylaştı.

smz 
Türkiye’de ilk Sosyal Medyada hakaret davasını kazanarak emsal teşkil eden Manken ve  Şarkıcı Nilay Dorsa; hukuksal süreç detaylarını anlatarak, ünlülerin hayran kitlesi ile doğru sosyal medya iletişimi kurması üzerine konuşma yaptı.
 
Beybin Esen moderatörlüğünde gerçekleşen“içerik pazarlaması” konulu oturumda;Devletşah Özcan, Fatmanur Erdoğan ve Hakkı Alkankonuk oldu ve içerik pazarlaması üzerinde keyifli bir söyleşi gerçekleşti. Günün son oturumunda “Sosyal Medya’da Kitle İletişimi” konuşuldu. Sosyal medya fenomenlerinden, Halil Söyletmez, Nafer Ermiş ve Şahangiller konu üzerine deneyimlerini paylaştılar.
 
Dördüncüsünün Aralık 2015 tarihinde düzenleneceğini belirtilen Sosyal Medya Zirvesi, uluslararası boyutta büyüme hedefiyle ilerleyecek. İlgili kişiler gelişmeleri, etkinlik resmi sitesi olan SosyalMedyaZirvesi.com adresinden takip edebilirler.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.