3. İletişim Günleri başlıyor...

Haberler - 3 Mayıs 2016, Salı

uskudar universitesiÜsküdar Üniversitesi 3. İletişim Günleri, bu yıl 12-13 Mayıs tarihinde Üsküdar Üniversitesi Altunizade Merkez Yerleşkede gerçekleştirilecek.

Üsküdar Üniversitesi'nin geleneksel hale getirdiği ve iki gün sürecek program kapsamında bu yıl da yine ilkler tartışılacak. Birinci günün konusu yeni medya psikolojisi, ikinci günün konusu ise nöropazarlama.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın ve İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör'ün açılış konuşmaları ile başlayacak 3. İletişim Günlerinin ilk gününün baş konuşmacıları arasında; Doğan Cüceloğlu ve Prof. Dr. Korkmaz Alemdar yer alacak. Nöropazarlama konusuna ayrılan ikinci günde ise Prof. Dr. Sinan Canan ve Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ'ın konuşmalarının yanı sıra nöropazarlama yüksek lisans öğrencileri ve sektörden nöropazarlama uzmanlarının konuşmaları da olacak.

852471
Sempozyumun birinci günü İletişim psikolojisinin duayen ismi Doğan Cüceloğlu ve iletişim biliminin duayenerinden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar keynote speaker olarak konuşacak. Ardından Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümününden, yeni medya konusunda ileri düzeyi uluslararası çalışmaları bulunan öğretim üyeleri Doç. Dr. Lemi Baruh, Doç. Dr. Zeynep Cemalcılar, Sam Dubberly, Elizabeth Griffin ve Haluk Mert Bal konuya ilişkin önemli saptama ve verileri Üsküdar Üniversitesinde paylaşımda bulunulacak.

Sempozyumun ikinci gününde ise nöropazarlama konusu tartışılacak. Sektörden ve üniversiteden gelen konuşmacıların yanı sıra Türkiye'de bir ilk ve tek olan Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyla bir panel gerçekleşirilecek. Nöropazarlama alanında Türkiye'nin ilk eğitimli ve resmi belgeli uzmanları olan veya olma yolunda bulunan katılımcılar nöropazarlama eğitimine ilişkin görüş ve deneyimlerini paylaşacak.

3. İletişim Günleri, Akbank tarafından gerçekleştirilecek kısa film gösterimiyle sona erecek.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.