360 Music Business başlıyor!

Haberler - 16 Şubat 2015, Pazartesi

blgi“360 Music Business sertifika programı” 28 Şubat-4 Nisan 2015 tarihleri arasında 6 hafta süreli olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsünde yapılıyor.
 
Programda ilk defa müzik dünyasının ticari kısmı bir eğitim olarak veriliyor. Sektör ile ilgilenen kişilerin çok temel bilgileri alabileceği ve sektörün hangi alanında çalışmak istediklerine dair daha net fikirler elde edebilecekleri bir ortam yaratılıyor. Sertifika programında müzik endüstrisinin 5 önemli ayağı; Yapım, Menajerlik, Edisyon, Canlı Müzik Organizasyonları ve Hukuk konularında kendi alanlarının lider kurumlarının en yetkili kişileri genel bilgiler aktarılıyor ve deneyimlerini paylaşıyorlar. Programa katılanlara networking ve program sonrası staj imkanları da sağlanıyor.
 
Programın en önemli amaçlarından birisinin de müzik sektörüne girmek için gençleri teşvik etmek olduğunu ileten bu sertifika programının yaratıcısı, TCProjects kurucusu Tülin Çetiner Günal, “Bu alanda sektördeki ihtiyaçları da öngörerek 10 Ocak 2015’de başladığımız ilk programımızailgi beklediğimizden fazla oldu. Müziğe gönül veren ve iş alanını değiştirmek isteyen birçok katılımcımızı umarım sektörümüzde artık daha sık göreceğiz. İkinci sertifika programımızda da yine sektörümüzün profesyonel isimleri dersleri verecekler.” dedi.
 
Programın eğitmenleri arasında, , Sanatçı MenajeriFunda Sanliman, Doğan Music Company Genel Müdürü Samsun Demir, Universal Music Taxim Edisyon Genel Müdürü Mine Aksoy, GNL Entertainment Sahibi ve Kurucusu Alp Çağrı Günal ve Aydın Kurban Hukuk Bürosu Av. Aydın Kurban gibi isimler bulunuyor.

 Eğitimin Kapsamı ve Hedefi:

360° Music Business Sertifika Programının hedefi, müzik sektörünün ticari boyuttaki iş alanlarını kapsayan bir eğitim programı yaratmaktır. Bu program, müzik sektöründe profesyonel olarak çalışmak isteyen kişilerin bilinçlendirilmesi aynı zamanda sektörde çalışmak isteyen bireylere çeşitli iş alanlarında kapılar açmayı hedeflemektedir. 

Programın içeriği, müzik sektörünün ticari öğelerini oluşturan tüm iş kollarını kapsamaktadır. Müzik dünyasında çalışmak isteyen kişilerin sağlıklı bir başlangıç yapabilmesi adına bilinmesi gerekli olan 5 farklı alanda giriş seviyesinde dersler sunulacaktır. Dersler, sektörün önde gelen profesyonelleri tarafından verilecek, teorik anlatımın dışında kendi tecrübe ve bilgilerini, gerçek yaşanmış vaka analizleri sunacaklardır. Programın katılımcıları kariyer gelişimlerinde sektör profesyonelleri ve katılımcılar ile networking fırsatları yakalayacaklardır.  Aynı zamanda dönemsel olarak staj imkanları da sağlanacaktır.
 
Eğitimin İçeriği:

1. hafta: Müzik Sektörüne Giriş (10:00-12:00)
2. hafta: Sanatçı Menajerliği (10:00-14:00)
3. hafta: Albüm Yapım (12:00-14:00)
4. hafta: Edisyon (10:00-12:00)
5. hafta: Canlı Müzik ve Konser Organizasyonu (10:00-14:00)
6. hafta: Müzik Hukuku (10:00-12:00)
 
Eğitmenler:
 
Funda Sanliman (Teoman/Sanatçı Menajerliği)
Samsun Demir (Doğan Music Company Genel Müdürü/Müzik Yapım)
Mine Aksoy (Universal Music Taxim Edisyon Genel Müdürü/Edisyon)
Alp Çağrı Günal (GNl Entertainment Sahibi ve Kurucusu/Canlı Müzik ve Konser Organizasyonu)
Av. Aydın Kurban (Aydın Kurban Hukuk Bürosu/Müzik Hukuku)
 
Eğitimin Tarihi, Süresi ve Yeri
 
28 Şubat 2015 – 4 Nisan 2015
 
Dersler Cumartesi günleri yapılcaktır.
Süre: 6 hafta, 16 Saat
Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü
Ücret: 1.350 TL (KDV Dahil), Kredi kartına 4 taksit imkanı
 
*İstanbul Bilgi Üniversitesi mensuplarına, mezunlarına ve öğrencilerine %20 indirim uygulanır.
*Kontenjan ile sınırlıdır.
*Dersler Türkçe olacaktır.

Kayıt İçin:                                                         
bilgi-egitim@bilgi.edu.tr
(212) 311 7216
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.