1. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu'na Büyük İlgi...

Haberler - 31 Ocak 2012, Salı

1.Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu 1.Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu toplam 184 bildiri başvurusu ile henüz ön kayıt aşamasında iletişim öğrencilerinden büyük ilgi gördü.

Bu doğrultuda sempozyumun çok renkli geçeceği, ulusal ve uluslararası alanda birçok genç iletişimciyi bir araya getireceği ise ön görüler arasında.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan ve Türkiye’de uluslararası niteliği ile bir ilk olma özelliği taşıyan 1. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu 26-27 Nisan 2012 tarihinde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından İzmir’de gerçekleştirilecek. Yurt içi ve yurt dışındaki lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımı ile gerçekleşecek olan sempozyuma toplam 184 bilimsel çalışma başvurusu yapıldı. Başvuruların 127’si yurt içindeki, 57’si ise yurt dışındaki üniversitelerden gönderildi. Sempozyuma Türkiye’de iletişim alanında eğitim veren Gazetecilik, Hakla İlişkiler ve Tanıtım / Reklamcılık, Radyo, Televizyon ve Sinema, Medya ve İletişim, İletişim Bilimleri, Reklamcılık, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, Kişilerarası İletişim ve Görsel İletişim Tasarım gibi birçok iletişim bölümü yoğun ilgi gösterdi.

19 Ülke, 19 Farklı Üniversite
Farklı kültür ve şehirlerden birçok öğrenciyi bir araya getirecek olan 1. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu’na 19 ülke ve 19 farklı üniversite ön başvuruda bulundu.
Yurt içinde, İzmir, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Mersin, Kocaeli, Konya, Sivas, Elazığ ve Erzurum; yurt dışında ise Rusya, Polonya, İngiltere, Hindistan, K.K.T.C., Malezya, Endonezya, A.B.D., İran, Romanya, Portekiz, Tacikistan, Kazakistan, Kırgızistan, Cezayir, Avusturya, Pakistan, Nijerya, İspanya gibi birçok farklı bölgeden iletişim öğrencileri bildiri özetlerini göndererek, sempozyuma başvuruda bulundu.

Ön Değerlendirme Sonuçları
“İletişim, Kültür, Etik ve Yaratıcılık” başlığı altında gerçekleşecek sempozyuma gönderilen bildirilerin ön değerlendirme sonuçları 6 Şubat 2012’de açıklanacaktır. Öğrencilere uluslararası platformda akademik bir değer yaratma şansı sunan 1. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu hakkında ayrıntılı bilgi için http://comsym.ege.edu.tr adresini ziyaret edilebilir.

Murat ÇELİK
Araş.Gör.

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.