14. yılında yenilikleriyle karşımıza çıkan Kırmızı Ödülleri'ne başvurular başladı...

Haberler - 15 Mart 2017, Çarşamba

kırmızıKırmızı Ödülleri, yenilikleriyle birlikte 14. yılında, reklam sektörünün en yaratıcı ajanslarını ve reklamlarını ödüllendirecek ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyecek. 5 ana kategoride 67 ödül verilecek Kırmızı Ödülleri'ne başvurular 17 Nisan tarihine kadar www.kirmiziodulleri.com adresinden gerçekleştirilebilecek.

Reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyen, sektörün yoğun ilgi gösterdiği törenleri ile 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri, 14. yılında yenilikleriyle sektöre renk katacak. Ödül töreni 24 Mayıs akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde yapılacak Kırmızı'ya başvurular, 8 Mart - 17 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kırmızı Ödülleri'ne, 16 Nisan 2016 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış özgün reklamlar katılabilecek. Özel ödüllerle birlikte toplam 67 ödülün sahiplerini bulacağı Kırmızı'da katılımcılar, büyük ödül Kıpkırmızı için yarışacak.

REKLAMIN 'MUTFAĞI' KIRMIZI SAHNESİNDE

Kırmızı Ödülleri, 2017'de tüm katılımcı işlerin, reklamverenlerin, ödül töreninin mutfağını ön plana çıkarmayı hedefliyor ve katılımına çağrı iletişimini "mutfak" konsepti üzerine kurguluyor. Başvurular; Kırmızı, Kırmızı Bölge, Kırmızı Kampanya, Kırmızı Zanaat, Kırmızı Dijital kategorilerinde Türkiye'nin en iyi reklam projeleri olmak için yarışacak. Tecrübe Ödülü, Jüri Özel Ödülü, Bölge Jüri Özel Ödülü, Kampanya Jüri Özel Ödülü, Dijital Jüri Özel Ödülü finalist ve kazananları ise başvuruda bulunan ajanslar arasından jüri tarafından belirlenecek. Özel Yarışmalar kategorisinde ise Kırmızı ile birlikte geleneksel hale gelen Hürriyet Özel Ödülü, Canlı Kırmızı ve Genç Kırmızı ödülleri de sahiplerini bulacak.

BU YIL İLK KEZ 'KAMPANYA' İŞLERİ ÖDÜL ALACAK

Kırmızı bu yıl önemli bir yeniliğe ev sahipliği yapacak. Bu güne kadar bine yakın marka/ajans ve 11 binden fazla reklamın yarıştığı, 150'den fazla pazarlama iletişimi profesyonelinin jüri görevi üstlendiği Kırmızı'ya bu yıl ilk kez basılmamış işler de başvurabilecek. Kırmızı Kampanya kategorisinde yarışacak olan reklam işleri, basında yayınlanmış olma sınırlaması dışına çıkabilecek. Sınırlama olmaksızın televizyon, açık hava, radyo, gazete, dergi, sinema, dijital gibi ana akım ya da alternatif en az 3 mecrada kullanılan yaratıcı işler bu kategori altında ödül alacak. Bu yıl daha önce bir ödül başlığı olarak yarışmada olan Zanaat da ayrı bir kategoriyle yarışmaya dahil oldu. Zanaat kategorisinde büyük ödül Kıpkırmızı'nın yanı sıra reklam metni, tipografi kullanımı, sanat yönetimi, illüstrasyon ve reklam fotoğrafı başlıklarında ödüller sahiplerini bulacak.

Başvuruları; her biri alanlarının önde gelen isimlerinden oluşan, başkanlığını PURPLE, Sustainable Ideas Kurucu Ortağı Faika Ergüder'in yaptığı jüri değerlendirecek.

Katılımcılar, www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılın kategorilerinin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Genç Kırmızı ve Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili geniş bilgiye de ulaşabilecekler. Kırmızı'yı sosyal ağlarda ise Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden takip edebilecekler.

Kırmızı'yı sosyal medyada takip etmek için;

facebook.com/kirmiziodulleri

twitter.com/kirmiziodulleri

www.instagram.com/kirmizi_odulleri

Meltem Okatan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.